Románia és Bulgária légi és tengeri úton csatlakozhat a schengeni övezethez
A Prahova megyei katasztrófavédelmi felügyelőség parancsnoka lemondott tisztségéből
Nicolae Tudoroiu ezredes, a Prahova megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) parancsnoka lemondott tisztségéből a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (DSU) vezetőjének kérésére, a tohani-i panziótűz miatt. A DSU Nicolae Tudoroiu felmentését kérte, akit e tisztségbe hét hónappal ezelőtt neveztek ki, a nyomozással kapcsolatban esetleg felmerülő gyanu elháritásáért. Raed Arafat belügyi államtitkár, a DSU vezetője elrendelte továbbá, hogy az országos katasztrófavédelmi felügyelőség (IGSU) jelöljön ki két tisztet a Prahova megyei ISU-nál megüresedett tisztségek betöltésére. Az intézménynél elrendelt ellenőrzés folytatódik, ha rendellenességeket találnak, további intézkedésekre kerül sor, jegyezték meg a DSU közleményében. A Prahova megyei Tohani település Ferma Dacilor nevű panziója kedden lett a lángok martaléka. A tűz okának kiderítése érdekében a hatóságok kibővítették a nyomozást.(RADOR HIRÜGYNÖKSÉG – 12.28)
A Képviselőház ma vitatja meg Székelyföld autonómiájával kapcsolatos három projektet
Az ANAF hamis üzeneteket tartalmazó e-mailekre figyelmezteti a lakosságot
Újabb, az intézmény nevében küldött hamis üzenetek kampányára figyelmeztet az országos adóhivatal (ANAF). A hamis üzenetekben az adófizetőktől azt kérik, hogy küldjék el a folyó hónapban kapott és kiállított ügyfél- és beszállítói adatlapokat (fişă client, fişă furnizor) az e-számlázási rendszer (eFactura) beállításainak ellenőrzése céljából. Az ANAF figyelmeztet, hogy ezek az e-mailek nem az intézménytől származnak, és arra kéri az állampolgárokat, hogy ne továbbítsák a feladónak a levélben kért adatokat. Az intézménnyel való biztonságos kommunikáció érdekében hozták létre és fejlesztették ki az adófizetők számára ingyenesen elérhető Virtuális Magántér szolgáltatást, emlékeztet az adóhiatal. (RADOR HIRÜGYNÖKSÉG – 12.28)
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság útmutatót dolgoz ki, amely segít a virtuális valóság fiókjaink jobb védelmében
A hackerek folyamatosan változtatják támadási módszereiket és nem kerüli el figyelmüket egyetlen közösségi média platform vagy aplikáció. A közösségi média-fiókokat érintő leggyakoribb kiberkockázatok közé tartoznak az adathalász támadások, a rosszindulatú programok terjesztése és a közösségi manipuláció. Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság útmutatóval próbálja segíteni a virtuális valóság fiókjaink jobb védelmét. Az útmutató szerint erős jelszavakkal kell rendelkeznünk, amelyek nagy- és kisbetűket, számokat és speciális karaktereket tartalmaznak, kétlépcsős azonosítást kell használnunk, néhány havonta cserélnünk kell jelszavunkat, és ami a legfontosabb, kerülnünk kell az e-mailben kapott gyanús linkek megnyitását vagy személyes adatok megadását.(RADOR HIRÜGYNÖKSÉG – 12.28)
Rozália Gănciulescu, RADOR RADIO ROMÂNIA